top of page

אודותי

מה שהכי מרגש אותי וממלא אותי בשמחה בעבודה שלי זה לראות, איך אנשים מיישמים את הדברים שתרגלו אצלי, בחיים ובעבודה היום יומית שלהם: 

כשמורה נמנע משיחה אישית, כי לא ידע מה ואיך לשאול, מספר בהתלהבות, איך גרם לתלמיד  לשתף בקושי ולהבין מה הוא צריך לעשות כדי לפתור אותו; מחנכת שמתארת איך תרגיל חוויתי עזר לה ולתלמידים לגלות, מה נותן כוח להתמודד עם קושי ולמה הם מסוגלים; כשצוות מתגאה , איך כלי שהתנסו בו, סייע לגייס הורים סרבנים לשתף פעולה, או לפתור קונפליקט ביניהם בצורה מכבדת; ושמורה משתמשת בשיעור במתודות, שגורמות לתלמידים לחיבור רגשי ולספר כמה נהנו מהשיעור ואהבו את החומר!

אני דואג ללמוד ולהתעדכן, בכלים הכי חדשניים ובמרכזים החשובים ביותר בתחומים בהם אני עובד.   הכלים איתם אני עובד, נמצאו כאפקטיביים מחקרית  ועוברים התאמה להתנסות מעשית, בהתאם לצרכי הלומדים.ות.

 

את הדוקטורט שלי עשיתי באוניברסיטה העברית.  במהלכו, ראיינתי מאות רבות של אנשים בכל הגילאים. דרך התשובות שלהם גיליתי מהם הכלים והשיטות, שיצרו אצלם רגעי למידה גדולים וחוויות מפתח חיוביות, שמשאירות חותם לכל החיים! 

בנוסף, התמחיתי בפסיכולוגיה של אמפתיה באוניברסיטת ייל (Yale University), בלמידה רגשית וחברתית (SEL) באוניברסיטת קולוראדו, בולדר (University of Colorado, Boulder) ,הנחיה בסביבת טבע, לימודי אימון בטכניון, הנחיית קבוצות בכלים סיפוריים במכון ברקאי,  ופסיכולוגיה בודהיסטית במרכז ׳שילוב׳ ואוניברסיטת חיפה.

בנוסף, אני חבר סגל אקדמי שמרצה וחוקר בחוגים למדעי ההתנהגות וחינוך וקהילה.

׳מלב גדול ללב רחב׳ - או איך הגעתי בכלל לעסוק במה שאני עושה ולמה זה כל כך משמעותי עבורי? 

התקף שיעול בגיל חצי שנה, בחודש ספטמבר של שנת ששים ושמונה, היה ראשיתה של דרך שעיצבה חלק גדול מחיי.

 

יום שלישי, ארוחת ערב ואורחים מסבים מסביב לשולחן במטבח. 

 

קולות של שיעול חזק מחדרי, מקפיצים את אמא ממקומה. היא רצה אלי ומגלה שאני כולי כחול ונאבק לנשום מתוך שינה! אבא באותו הזמן היה בשדה במושב והדוד רענן שהיה עם רכב, לוקח את אמא ואותי במהירות לחדר מיון, כי כל דקה חשובה ואני נחנק!  אמא זכרונה לברכה, מסרבת להקשיב לדברי הרופא שבודק אותי. הוא טוען שזה לא משהו רציני והיא סתם ״היסטרית״. בתגובה, היא צועקת עליו שהוא לא מבין ושהאינטואיציה שלה אומרת לה שזה  "לא שיעול רגיל!".  

 

וכמה שהיא צדקה... כי אותו ביקור הוביל  מאוחר יותר לאבחון של בעיה רפואית מורכבת ,שטלטלה את כל עולמי. וגם אם אותה בעיה היא לא כל מי שאני, היא השפיעה על הבחירות שלי ועל האני האישי והמקצועי שלי:

 

מגבלות בפעילות פיזית  שנכפו עלי בילדות ונראו לי כמו מחסום להצלחה, ״אילצו״ אותי לפתח מיומנויות ויכולות ייחודיות חלופיות,  בהן אני משתמש בקבוצות מולן אני עובד; הצורך להתמודד עם תפיסות שליליות מצד הסביבה כלפיי ותחושות של חוסר ערך בגלל מצב בריאותי, גרמו לי בהמשך לבחון איך  אוכל לספר את סיפור חיי בדרך שתציג את  המגבלות שלי כיתרונות; מתוך ״כאבי גדילה״ שחוויתי והתקשרות לדמויות שרואות בי את הטוב, הבנתי את הכוח בדיאלוג רגשי מכבד , חמלה ורגישות לצרכים של אחרים; 

והלב הגדול  שלי (שבאמת גדול פי שלושה מלב של כל אדם אחר!), הוא בעצם לב רחב שיכול להכיל את כל מה שאני שומע, רואה וסופג.

 

כל אלה, הובילו לדרך מקצועית שנדמה שלא אני בחרתי בה, אלא היא בחרה בי. כזו שבזכותה למדתי לעבוד עם אנשים וקבוצות, תוך שאני מביא עמי ערך מוסף ונקודת מבט ייחודיים, מתוך הדברים שחוויתי בעצמי בחיי. 

 

ואחרון חביב: אני אבא לשני ילדים המלמדים אותי כל יום מחדש לספר את סיפור חיי בדרך שמוציאה ממני את הטוב, חובב מושבע של בישול ובעל בלוג האוכל, "שים לי הרבה חריף", צלם חובב (התמונות כאן למשל), אוהב ים וטבע וספר טוב.  מפסל באבן, עץ וברזל  ואלוף בלספר סיפורים!

ד"ר גולן פדידה-פלג  | הרצאות הנחייה וייעוץ
bottom of page