top of page
תמונה דף סדנאות ד"ר גולן פדידה פלג

 סדנאות

סדנאות ייעודיות לצוותי חינוך וטיפול - תמונה מסדנה

סדנאות ייעודיות לצוותי חינוך וטיפול 

על לעשרים שנה בבתי ספר ובמסגרות של חינוך לא פורמאלי וטיפול.  עשרות המלצות מצד מנהלים.ות וצוותים, מעידות על ההצלחה בהטמעה של כלים ומתודות לאורך זמן, הבאים לידי ביטוי בשיפור האקלים הבית ספרי , ומוטיבציה ללמידה והוראה גם יחד. ביכולתי להציע מגוון הכשרות וקורסים (פרונטאליים ומקוונים), המאופיינים בהתנסות עצמית ושימוש בכלים חוייתים ויצירתיים.

מה מייחד את הסדנאות/תכניות שלי ?

 

 • נמצאות במערכת  גפ״ן ומאושרות לתשפ״ד (תכניות מספר 18827,18881 ו 19358)

 • עוברות התאמות לכל מוסד, מתוך חקר ודיאלוג מקדים עם הצוות החינוכי ובהתאמה למטרות ולתוצרים הרצויים.

 • נמצאות בהתאמה למתווים ודרישות של משרד החינוך.

 • התנסות בכלים ומתודות המשתלבים בצורה קלה, בתוך תכנית הלימודים בתחומי דעת שונים.

 

מה מייחד אותי?

 • הכרות מעמיקה של מערכות חינוך, הן כמנחה של צוותים והן של תלמידות ותלמידים.

 • מגוון רחב של הכשרות חדשניות בכלים וגישות מעולם הפסיכולוגיה, פדגוגיה וחינוך. 

 • ידע רחב המבוסס על מחקר אקדמי שערכתי, בקרב אלפי אנשים, בשאלה מה מייצר השפעות חינוכיות חיוביות לטווח ארוך.  

השתלמויות לדוגמא: 

למידה רגשית וחברתית של המורה והכיתה- רכישת כישורים לזיהוי וניהול רגשות, פיתוח דאגה ואיכפתיות לאחר, קבלת החלטות אחראית והתמודדות יעילה עם מצבים מאתגרים (שחיקה, קונפליקטים, אי וודאות ועמימות),פיתוח  דמות מודל עבור תלמידים

מה הסיפור שלכם? – עבודה עם כלים נרטיביים חוויתים ויצירתיים לשם  הנעה ללמידה, התמודדות במצבי קושי ומשבר ופיתוח דיאלוג רגשי בין צוות לתלמידים, או מנהיגות אותנטית אצל מנהלים וצוות חינוכי. 
זה בטבע שלי! - למידה חוויתית עם טבע ככלי לפיתוח משאבים, חוזקות, מסגרות וגבולות לצוות ותלמידים. 
גמישות מחשבתית: המפתח להצלחה בעולם החיים והתעסוקה- כיצד נאמן את המוח שלנו להכיל תפיסות חדשות משלנו ולמה זה חשוב? מתודות וכלים ללמידה מהירה של תחומי דעת שונים, פיתוח היכולת להתנסות בתחומים וכישורים שונים.
שילוב דרכי הוראה ולמידה מבוססי מיומנויות המאה ה- 21 ,בתחומי דעת שונים - עקרונות ושיקולים פדגוגים לשילוב דרכי הוראה, התנסות מעשית בבניית חומרי למידה ומערכי שיעור בדרך קלה ויצירתית, תהליכי הטמעה ומישוב בתכנית הלימודים לאורך שנת הלימודים

פיתוח מנהלים ועובדים

ארגונים רבים משקיעים מאמץ רב ומשאבים, בטיפוח המשאב האנושי והניהולי, באמצעות תכניות ומסלולי פיתוח למנהלים ולעובדים בארגון. סדרת הסדנאות בתחום פיתוח המנהלים והעובדים, מטפלת במגוון רחב של אתגרים ארגוניים ועסקיים כגון:
•  פיתוח דיאלוג רגשי (מיומניות אמפתיה), ככלי ליצירת תחושת שייכות והנעה בעבודה
•  פיתוח מנהיגות אותנטית דרך סיפורי חיים- סיפור החיים ככלי לזיהוי מקורות המנהיגות והלימה מתוך אמונה פנימית בין חזון, השיח והמטרות.  
•  התמודדות עם מצבי קונפליקט בעבודת הצוות
•  פיתוח מיומנויות שיח וקשב - תקשורת מקרבת 
•  התמודדות במצבי אי וודאות, עמימות והשתנות מהירה
•  גמישות מחשבתית- איך נפתח אותה ולמה היא הכלי החשוב ביותר להצלחה בעולם התעסוקה הנוכחי? 
•  הטמעה של כלים יצירתיים וחוויתים בתהליכי למידה ובתוך תחומי דעת

 

דוגמאות לסדנאות לארגונים
ממנהיג על הנייר למנהיג בפועל - כיצד להשתמש בסיפור האישי שלנו ליצירת מנהיגות אותנטית? סדנה לפיתוח מנהלים ולפיתוח עובדים. 
אני מקשיב, משמע אני קיים! - פיתוח מיומנויות שיח וקשב מכבד ואמפתי, כדרך להנעה לטובת מטרות הקבוצה והארגון.
זה בטבע שלי! - עבודה עם טבע כדרך לפיתוח מגוון מיומנויות ויכולות (עבודה שיתופית, יצירתיות, למידה ועבודה במצבי אי וודאות והשתנות מהירה).
דמות מודל כדמות חיקוי - כיצד להפוך להיות בעל השפעה מעצימה וארוכת טווח על אנשים אחרים? 
מה הסיפור שלכם? - הסיפור האישי ככלי לגילוי חוזקות ופיתוח מיומנויות תוך ובין אישיות.
מחוויות מפתח לנקודות מפנה - על רגעי למידה פורצי דרך בעבודה ובחיים ועל הדרכים המאפשרות היווצרות רגעים כאלו. סדנה לגיבוש צוותים ולתקשורת בין אישית.

 

ניתן לקיים סדנאות בנושאים נוספים לפי צורכי הקבוצה. מספר המפגשים ומשכם נקבע לפי מבנה הקבוצה ונושא הסדנה. מינימום לסדנה: 8 משתתפים.
 

התפתחות וצמיחה אישית

כולנו רוצים לחיות את חיינו מתוך תחושה של מימוש עצמי, סיפוק ושלמות פנימית. רבים מאיתנו מתקשים להתחבר לדברים שהם באמת רוצים ומעבירים את החיים בתחושה של החמצה ופספוס.
מטרת הסדנאות בתחום ההתפתחות והצמיחה האישית, לאפשר למשתתפים להתחבר לרצונות שלהם ולבנות חזון אישי ותמונת עתיד חיובית.
הסדנאות מבוססות על עקרונות הייעוץ הנרטיבי, למידה עם טבע (אקותרפיה) ורגעי למידה פורצי דרך (חוויות מפתח ונקודות מפנה חיוביות אצל אנשים וצוותים). בחלקן אף משולבים כלים ותהליכי למידה המבוססים על ראיית העולם הבודהיסטית. כולם יחד, מבקשים לזהות ביחיד ובקבוצה את הכוחות והיכולות להתמודדות במצבים מאתגרים, ולסייע לממש מטרות וחזון רצויים.
במהלך הסדנאות נעשה שימוש בכלים חווייתיים כגון: תרגילי יצירה, כתיבה מודרכת, עבודה עם קלפים, צפייה מונחית בסרטים, דימיון מודרך או תרגול נשימה, סימולציות ותרגול (עצמי או בקבוצות). בסוף התהליך משתתפי הסדנא ייצאו עם ארגז כלים פרקטיים ליצירת שינוי אמיתי בחייהם, 'מפת דרכים'/יומן מסע, הכוללים חזון מקצועי/אישי ומיפוי הדרכים, האמצעים והכלים שיש ברשותם למימוש.

סדנאות התפתחות וצמיחה אישית
מה הסיפור שלכם? - מה הכוח של סיפור ככלי להתמודדות ברגעי אתגר וקושי? כלים ומתודות לכתיבת סיפור חיים מעצים /ובניית מפת דרכים וגיבוש חזון אישי או מקצועי. 
ים, מדבר או יער - למידה עם טבע ככלי לפיתוח חוזקות ודרכים להתמודדות במצבי אתגר וקושי.

 

מחוויות מפתח לנקודות מפנה - על רגעי למידה פורצי דרך בחיים והשאלה כיצד ניצור כאלה בחיינו? 
 

איך הקריירה של סבא ובית הספר של אמא, מצמיחים אנשים מתמודדים? כיצד לספר את הסיפור המשפחתי בדרך שתחזק אותנו ואת ילדינו ותחזק את הקשר ביננו? - סדנה למנהיגות הורית ולעבודה משותפת של הורים וילדים.

חשוב לדעת- כל סדנא מורכבת ממספר מפגשים וכל מפגש אורך שעתיים עד שלוש שעות. ניתן להעבירן לקבוצות של עד 25 משתתפים עם עדיפות למספר קטן יותר. הסדנאות מיועדות גם לאנשי מקצוע מתחום החינוך/טיפול, המבקשים לרכוש ידע שיטתי ומיומנויות לעבודתם. 
 

התנהלות בתוך משברי חיים 

משברים ותהליכי צמיחה, הם חלק בלתי נפרד מחיינו וכל אדם חווה או יחווה אותם במהלך חייו. סדנא על התמודדות וצמיחה מתוך משבר, נועדה לאפשר למשתתפים לעבד ולהתמודד עם המשבר בכמה שלבים:

 • לזהות את מהות המשבר- מה עומד מאחוריו ומה הדבר שבאמת מקשה עליי להתמודד אתו?

 • לזהות ולנהל את קשת  הרגשות והתגובות שהוא מעלה, לתת להן מקום ולמוד כיצד להשתמש בה לטובת ההתפתחות שלנו.

 • לבחון, דרך תהליך גילוי והתנסות, מהם הכוחות, היכולות, התקוות והאמונות שמאפשרות לנו להתמודד עם המשבר.

 • ללמוד כיצד  לספר על המשבר, בדרך שתחזק ותצמיח אותנו.

הסדנא תיתן לכם הזדמנות לעבודה אישית וקבוצתית ומרחב מכבד וקשוב לדבר את המשבר. היא תצייד אתכם בסל כלים שיאפשר להתמודד אתו ועם משברים אחרים לאורך זמן ובאופן שתוכלו להשתמש בהם, גם לטובת אחרים חשובים לכם. 
 

במהלך הסדנאות נעשה שימוש במגוון כלים כגון: תרגילי יצירה, כתיבה מודרכת בכלים מעולם הייעוץ הנרטיבי, דמיון מודרך, תרגול נשימה ומדיטציות מפחיתות מתחים, סימולציות על מצבי חיים שונים, שהות ועבודה עם סביבות טבע מגוונות (במידת הצורך ובתאום עם המשתתפים). 
 

הסדנאות מיועדות למגוון אוכלוסיות: ילדים להורים מבוגרים, החווים דרכם את משבר הזקנה על צורותיו השונות, לאנשים המתמודדים עם מצבי מחלה כרונית, אצלם או אצל ילדיהם, לכל לאלה המעוניינים לצמוח ולהתפתח במובן הרגשי, הרוחני והחברתי.

bottom of page